Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Panele w kuchni/ ogrzewanie podlogowe

Blog:  projektz125
Data dodania: 2013-12-09
wyślij wiadomość

Wiem, ze nasz domek nie ma jeszcze okien a ja juz rozmyslam nad jego urzadzeniem, ale mysle, ze chyba wiekszosc kobiet tak ma. Nie ciesza nas ceglowki, dachowki itp. za to potrafimy spedzic godziny na poszukiwaniu lustra do lazienki. O lustro jednak pytac nie bede:) Interesuje mnie Wasza opinia na temat kaloryferow, ogrzewania podlogowego i paneli podlogowych. Ale zaczne od poczatku...

 

....Nie jestem zwolenniczka ogrzewania podlogowego w salonie i za nic w swiecie nie chcialabym miec tam plytek. Jedynymi miejscami w jakich rozwazalabym instalacje podlogowki sa lazienki i hol/wiatrolap. Wymarzylo mi sie rowniez, by miec jednolita podloge w kuchni i salonie, po pierwsze by optycznie powiekszalo to przestrzen, a po drugie nie lubie sztucznie oddzielanych kreska podlog. Myslalam na calej tej przestrzeni zamontowac porzadne panele imitujace dluuugie drewniane dechy. Cena takowych niestety jest wysoka, praktycznie porownywalna z prawdziwa drewniana podloga, panele jednak maja duze lepsze parametry od drewna, scieralnosc, wytrzymalosc, czy co tam.

 

No i tu pojawia sie problem nr 1. 

- Czy panele w kuchni zdadza egzamin??? Jak wiadomo jest to miejsce bardziej narazone na dzialanie wody, o tragedii w stylu przeciek ze zmywarki juz nawet nie wspominam. Czy ktos z was ma moze dobraj jakosci panele zamontowane w kuchni? Jak sie sprawdzaja przy ciaglym myciu itp?

- Panele w kuchni oznaczaja ze nie mogibysmy zamontowac tam ogrzewania podlogowego. I tu wlasnie sama boje sie z myslami...bo dla mnie jedyna zaleta podlogowki jest brak szpeczacych kaloryferow. A jak tak patrze na rozklad pomieszczenia salon/kuchnia to za wiele mozliwosci wstawienia kaloryferow tam nie ma:/ W zasadzie to tylko dwa poltorametrowe okna, a jak na tej wielkosci pomieszczenie nie wydaje mi sie to wystarczajaco??:/ Oprocz ww okien mamy jeszcz w salonie drzwi tarasowe na 240 i 1,5m okno w kuchni nad ktorym ma byc zlew wiec kaloryferow tam raczej nie wstawimy. Mam pomysly na dwa nieinwazyjne miejsca na kaloryfery pionowe, tylko nie chce tez na kazdej wolnej scianie instalowac taka "rzezbe". I co tu zrobic???:( I tak zle, i tak niedobrze. Albo;

- ogrzewanie podlogowe i koszmarne plytki w salonie i kuchni???

albo

- cudowna podloga i szpeczace kakloryfery???

Probowalam wynalezc na internecie kakoryfery ktore swoja postacia az tak bardzo nie szpecilyby wnetrza, ale jakos nie mam do nich przekonania. O ile sama ich forma prezentuje sie naprawde niezle, o tyle ich moc grzewcza nie jest zbyt imponujaca, i sa to chyba jakies dodatkowe grzejniki do mieszkania a nie glowne zrodlo ciepla. Czy ktos z was ma jakies ciekawsze od standardowych grzejniki ktore zdaja swoj egzamin i prezentuja sie dobrze?

Oto zdjecia kilku ktore nie sa az tak  straszne:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl
 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl
 

 

Czekam na opinie i komentarze! Z gory dzieki!

8Komentarze
rehau  
Data dodania: 2013-12-09 23:08:37
O tym, co na podłogówkę niedawno pisaliśmy na naszym blogu http://www.rehau.mojabudowa.pl/?id=135606 Rozwiązaniem do przemyślenia są też płytki imitujące drewno. Niektóre imitują je całkiem nieźle! :-)
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-10 10:10:28
No właśnie mamy podobny problem, też nie wyobrażam sobie płytek w salonie i narazie jesteśmy na etapie że będą panele i podłogówka- podobno są takie panele, które spełniają swoją funkcję na podłogówce... Jednak u nas w kuchni, korytarzu wiatrołapie i chba w jadalni będą płytki plus dwa grzejniki... Jeżeli chcecie mieć panele we wszystkich pomieszczeniach to z pewnością sama podłogówka pod panelami nie zda egzaminu bo panele nie oddadzą ciepła- po prostu nie będą zimne i tyle- takie jest moje zdanie. My chcemy podłogówkę pod panelami żeby było przyjemniej w stopy bo nie liczymy na to, że ogrzeje nam salon.... Ciężka decyzja tak czy inaczej
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-10 11:10:22
Juz wchodze na blog i czytam:) wiem ze sa plytki imitujace panele, wygladaja calkiem realnie...do momentu kiedy sie nie stanie na nie stopa...i wtedy caly urok znika, czuc ze to plytka i drugi raz czlowiek nie nabierze sie na ten optyczny trik:/ Czytalam rowniez o panelach na podlogowke ale jakos nie wierze w ich zalety w 100 procentach.Na pewno sprawdza sie w takim zastosowaniu jak pisal/a wymarzony2013 ale nie jako jedyne zrodlo ciepla:(
odpowiedz
szymjus  
Data dodania: 2013-12-10 16:35:45
My będziemy mieć podłogówkę na całym parterze poza sypialnią. Płytki będą tylko w hallu przy wejściu do domu, łazience i kotłowni, na reszcie będą panele. Są panele nadające się do położenia na ogrzewanie podłogowe, w marketach budowlanych można kupić za 70-90 zł/m2. Te z klasą ścieralności AC5 powinny dobrze sprawdzić się w kuchni, salonie i przedpokoju. Moja koleżanka ma panele w kuchni i salonie, wyglądają lepiej niż płytki (oczywiście kwestia gustu) i u niej się sprawdzają, nic się z nimi nie dzieje.
odpowiedz
iti19  
Data dodania: 2013-12-13 12:39:05
oo masz tak jak ja, panele w kuchni i w salonie tez chce mieć, tyle że u nas podłogówki tam nie robimy. Mój brat ma w domu podłogówkę i panele w pokojach i jest tam zawsze bardzo ciepło, grzejnik mają tylko w łazience.
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-05 22:10:51
witam ja rownież nie wyobrazam sbie kafli w salonie i zdecydowalem sie na deski ale klejone do posadzki, jak sie bedą sprawowaly zobaczymy za jakis czas. a co do ogrzewania i paneli ostatnio jeden uzytkownik na blogu opisywal temperatury i wygladało to nastepująco: w pokoju podloga z panelami miala temp 21 a w przedpokoju na kaflach 24 przy tej samej temperaturze zadanej na piecu, kilka stopni roznicy ale na duzych powierzchniach moze robic roznice, no i pod panele przy podłogówce ponoc są specjalne podkłady dziurkowane Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-06 10:39:25
Dzieki simonsaid! Wlasnie tego sie obawialam. Bo jakos nie stresowalabym sie tym jak panele zachowaja sie pod podlogowka - jesli producent zapewnia ze to sa panele podlogowe i nic sie z nimi dziac nie bedzie to jestem w stanie ti uwierzyc. Tylko obawialabym sie ze nie mialyby takiej mozliwosci grzewczej czy jak to nazwac jak plytki. A wiadomo - w Polsce okres grzewczy to niemal pol roku wiec oszczedzac trzzeba na wszsytkim. Ale tak sobie ostatnio wymyslailam ze moze daloby sie zrobic panele w kuchni z podlogowka i te same panele podlogowe polozyc w salonie ale bez podlogowki i z kaloryferami:) Szalone to i awykonalne??
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-06 13:04:49
myślę, że to jak najbardziej wykonalne, ale mam znajomego, który w salonie zastosował w salonie i podłogówkę i grzejnik za kanapą, sam nie wiem czy tez dziś bym tak nie zrobił, bo jak na razie jestem wielkim fanem podłogówki od momentu gdy zacząłem wygrzewać budynek, do tego stopnia, że zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej było dać ją wszędzie, tam gdzie mamy podłogówkę jest naprawdę fajnie odczuwalne ciepło. obawiam się tylko tych desek na podłodze, nie wiem też czym macie zamiar ogrzewać budynek bo my grzejemy eko groszkiem i najwyżej jak będzie problem z temp w salonie to trochę podniosę temp wody w układzie podłogówki.
odpowiedz
Odpowiedź do projektz125

Wichura! Ubezpieczenie domu????

Blog:  projektz125
Data dodania: 2013-12-05
wyślij wiadomość

W calej Polsce strasza wichura i silnymi wiatrami i az serce staje mi w gardle na sama mysl ze mogloby nam powyrywac dachowki, czy nawet wyrwac dach:( Okien jescze nie ma i takie to stoi w szczerym polu bezbronne i nieubezpieczone. Co robic?:(

 

I tak przy tej okazji pytam, ubezpieczyliscie swoje domy? Na jakim etapie budowy zainteresowaliscie sie ubezpieczeniem i jaki jest to koszt? Oczywiscie domyslam sie ze koszt ubezpieczenia jest uzalezniony od wielu czynnikow ale orientacyjnie chyba da sie jakas cene podac? Bo tak ostatnio coraz bardziej sie spinam jakimis katastrofami, podpaleniami i tego typu sytuacjami. Czlowiek zainwestowal takie pieniadze w dom ze az strach myslec o jego utracie. Jakies sugestie?

5Komentarze
kahna  
Data dodania: 2013-12-05 14:27:09
my mieliśmy ubezpieczony domek w trakcie budowy, ale już po wybudowaniu stanu zamkniętego, ale działka nie była ogrodzona jeszcze wtedy. napewno był to problem bo firmy nie chcą ubezpieczać domów w budowie. chyba była to firma compensa (tylko oni chcieli nam ubezpieczyć). najlepiej podejść do jakiejś agencji ubezpieczeniowej i oni wtedy powiedzą co i jak.
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-05 14:32:29
My musieliśmy ubezpieczyć dom wymóg banku przy kredycie hipotecznym, ale bez tego tez pewnie byśmy to zrobili. Z ubezpieczeniem nie było żadnego problemu, ubezpieczyliśmy dom w avivie roczny koszt ubezpieczenia domu w budowie to 237zł, więc myślę że to nie majątek. Jak ubezpieczaliśmy dom mieliśmy stan surowy pół zamknięty, dach pokryty deskami bez okien i drzwi, ale nikt nawet nie przyjeżdżał na budowę oglądać, mamy doradce finansowego, który zajmuje się naszymi ubezpieczeniami itd. i to on wszystko załatwił.
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-05 14:36:07
My ubezpieczyliśmy swój dom w budowie w listopadzie tego roku, poszliśmy do CUKu i tam wybrano nam najkorzystniejszą ofertę. Cena zależy od kwoty na jaką się wyceni swój dom, my jeszcze nie mamy nawet dachówki ani okien, dlatego podaliśmy daną kwotę i składka wyszła nam 400zł na rok. Uważamy, że jest to kwota do przeżycia, a gdy przychodzi kataklizm i zabiera wszystko wtedy jest większy ból niż tak kwota. Pozdrawiamy :)
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2013-12-05 17:54:08
dobrze wiedziec ze domek w takim stanie mozna ubezpieczyć,musimy pomyśleć jak bedziemy w kraju.pozdrawiam...
odpowiedz
Odpowiedź do naszalara2
iti19  
Data dodania: 2013-12-10 12:46:31
ubezpieczaliśmy we wrzesniu po osiągnieściu SSZ, ubezpieczenie mamy w Warcie 420zł za rok
odpowiedz
projektz125
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 23284
Komentarzy: 99
Obserwują: 17
On-line: 9
Wpisów: 53 Galeria zdjęć: 283
Projekt Z125
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Bielsko - Biala
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 maj
2014 czerwiec
2014 maj
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień

OBECNIE NA BLOGU
18 niezalogowanych użytkowników